loader image

TMT-trailers.pl

Zastosowanie naczep z ruchomą podłogą

Nowoczesny sprzęt transportowy pozwala przyspieszyć rozładunek, a także odciążyć pracowników. Naczepy z ruchomą podłogą znajdują zastosowanie w przewozie większości towarów takich, jak materiały sypkie, produkty umiejscowione na paletach czy w beczkach. W jakich branżach są użytkowane i czym się charakteryzują?

Wybór sprzętu do aut ciężarowych

Chociaż sprzęt, który dzięki swojemu mechanizmowi pomaga w rozładunku towarów, może być stosowany w wielu sektorach gospodarki, są takie, w których jest szczególnie mile widziany. Naczepy z ruchomą podłogą cieszą się szczególną popularnością w rolnictwie i hodowli, a także w produkcji drzewnej. Przewozi się w nich na przykład zboża, paszę, drewno czy trociny. Często wykorzystywane są również do transportu najróżniejszych pakunków, zlokalizowanych na paletach.

W ten sposób można zawieźć do magazynu wyprodukowane przez firmę kosmetyki, chemię przemysłową, akcesoria domowe czy części motoryzacyjne, przeznaczone do różnych pojazdów. Samochód ciężarowy wyposażony w naczepę z ruchomą podłogą często wykorzystuje się także do transportu towarów z hali produkcyjnej lub magazynu firmy na rynki zbytu, zlokalizowane zarówno w kraju, jak i za granicą.

Kiedy nie stosować naczep z ruchomą podłogą?

Są jednak pewne wyjątki dotyczące elementów, których nie powinno się przewozić za pomocą wspomnianego wyposażenia do aut ciężarowych. Grozi to bowiem szybkim uszkodzeniem podzespołów, odpowiedzialnych za prawidłowe działanie mechanizmu. Szczególnym zagrożeniem dla komponentów napędu ruchomej podłogi naczepy są ładunki o ostrych krawędziach. Mogą one również powodować zdzieranie zewnętrznej warstwy nawierzchni, przez co sprzęt stanie się bardziej podatny na dalsze uszkodzenia. O ile masywne, duże ładunki, które nie będą się przemieszczać w czasie transportu, nie stanowią problemu, o tyle niewielkie, kanciaste i kłujące materiały umieszczone w aucie ciężarowym luzem, są już zagrożeniem dla konstrukcji sprzętu.

Jeśli mają Państwo więcej pytań, dotyczących zastosowania opisanego wyposażenia, chętnie na nie odpowiemy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *