loader image

TMT-trailers.pl

Naczepa standardowa czy z ruchomą podłogą – co wybrać?

Wybór pojazdów przeznaczonych do specjalistycznego transportu jest bardzo duży. Mają one różną ładowność, wymiary, a także odmienną wysokość i mechanizm działania naczep. Decyzja o zakupie lub wynajmie konkretnego typu samochodu może zatem sprawiać pewne trudności. Mamy jednak nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości związane z różnicami pomiędzy naczepą z ruchomą podłogą a bardziej standardowymi wyrobami.

Zwykłe podłoże a podzespoły ruchome

Standardowe podłoże w pojazdach transportowych nie posiada mechanizmu, wprawiającego w ruch poszczególne profile aluminiowe. Wówczas podłoga nie ułatwia rozładunku i nie przemieszcza kolejnych towarów poza naczepę, ułatwiając wykonanie całego procesu. Inaczej jest jednak z modelami ruchomymi, które mogą znacznie przyspieszyć pracę. Posiadają bowiem system, który porusza poszczególne profile, a dzięki temu, że się przesuwają, transportowany jest również towar znajdujący się na naczepie.

Ruchoma podłoga nie nadaje się jednak do każdego typu towarów, na przykład do przewozu drobnych elementów szklanych lub metalowych, które mogą spowodować jej szybkie uszkodzenie. Najczęściej naczepy tego typu wykorzystuje się do transportu odpadów czy produktów rolniczych, których tradycyjny rozładunek zajmowałby dużo czasu. Obsługa takich urządzeń staje się coraz łatwiejsza, gdyż wprowadza się nowoczesne rozwiązania, które angażują pracownika w minimalnym stopniu. Można już nawet nabyć naczepę ze zdalnie sterowaną ruchomą podłogą. Mając taki mechanizm, nie trzeba więc nawet być przy pojeździe, aby kontrolować proces rozładunku. Wystarczy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację na urządzeniu mobilnym.

Zarówno naczepy standardowe o wysokości 2,75 metrów, produkty typu mega mające 3 metry, jak i wyroby z ruchomą podłogą posiadają swoje zalety. Należy więc wybrać wyposażenie firmy, które będzie najlepiej pasować do charakterystyki przewożonych towarów. Naczepy z ruchomą podłogą, jak i produkty pozbawione tego mechanizmu mogą umożliwiać załadunek tyłem oraz górą. Wśród wyrobów statycznych dostępne są jednak także naczepy z opcją umieszczenia towarów w pojeździe przez boczną ścianę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *