loader image

TMT-trailers.pl

Możliwości naczepy z ruchomą podłogą

Innowacyjne urządzenia przeznaczone do transportowania produktów rolniczych, odpadów czy biomasy posiadają szereg funkcji, które czynią z nich trafną inwestycję. Warto dowiedzieć się, jakie możliwości daje przedsiębiorcy naczepa z ruchomą podłogą, szczególnie gdy w najbliższym czasie planowany jest zakup nowego wyposażenia do aut ciężarowych.

Duża wytrzymałość przy skróceniu czasu rozładunku

Podstawowym atutem naczep z ruchomą podłogą jest fakt, iż zdecydowanie skracają czas rozładunku czy załadunku towarów. Po przyjeździe samochodu do firmy wystarczy podłączyć wyposażenie do prądu, upewnić się, że działa ono prawidłowo, a następnie rozpocząć załadunek lub rozładunek. Ponieważ podłoże można swobodnie przesuwać za pomocą dołączonego pilota, nie trzeba wchodzić na sam koniec naczepy, aby umieścić tam wytworzone produkty lub śmieci. Wystarczy położyć je na listwach podłogowych, na ich zewnętrznym krańcu, aby zostały przetransportowane do tyłu. Tak samo korzysta się z tego mechanizmu w momencie wykonywania czynności związanych z rozładunkiem.

Ponieważ w wielu branżach czas przewozu jest bardzo istotny, możliwość jego skrócenia dzięki szybszemu wykonaniu czynności przygotowawczych, stanowi duży atut. Jednocześnie należy wspomnieć, że producenci naczep z ruchomą podłogą wciąż rozwijają swoje technologie. Dzięki temu już dzisiaj można korzystać z wyposażenia, które charakteryzuje się równie dużą wytrzymałością co tradycyjne naczepy, pozbawione mechanizmu wprawiającego w ruch listwy podłogowe. Pozwala ono między innymi na wjazd wózkiem widłowym i transport ciężkich palet.

Dodatkowe rozwiązania stosowane w naczepach

Część wyposażenia posiada także dodatkowe udogodnienia, które przydają się w niektórych branżach. Istnieją na przykład naczepy z ruchomą podłogą, mogące skompresować przewożony ładunek nawet o czterdzieści procent. Pozwala to zmniejszyć ilość kursów kierowcy, co wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy. Przydatnym rozwiązaniem są również montowane w niektórych produktach drzwi boczne, dzięki którym można łatwiej załadować produkty o większych gabarytach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *